“Відійшов у засвіти” Герой України, легендарний Іван Дзюба: “людина, яка завжди мала мужність говорити правду”

“Відійшов у засвіти” Герой України, легендарний Іван Дзюба: “людина, яка завжди мала мужність говорити правду”

Легендарний Іван Дзюба, Герой України, літературознавець, дисидент помер на 91-му році життя. Він до останнього працював, стежив за суспільно-політичною діяльністю, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, які посилилися в останні роки.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на Миколу Жулинського, літературознавця, політичного і громадського діяча.Став легендою ще за життя“Одне ім’я вже багато говорить. Багато – тому що це один з лідерів національного, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Насамперед Іван Дзюба – це інтелектуальний провідник і спікер українського “шістдесятництва”, – розповідає Жулинський.

Іван Михайлович пішов гідно, тихо уві сні, вранці 22 лютого.“Іван Дзюба – це людина, яка завжди мала мужність говорити правду”, – говорила про нього ще одна наша легенда Ліна Костенко.Де і коли відбудеться прощання поки що невідомо.Біографія Героя України, радянського дисидентаІван Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області.Він – дисидент радянських часів, Герой України (2001), академік НАН України, свого часу був міністром культури (листопад 1992 – серпень 1994) та головою Комітету з Національної премії України імені Тараса ШевченкаУ 1973 році Дзюба був засуджений до п’яти років ув’язнення і п’яти років заслання за свою відому працю “Інтернаціоналізм або русифікація”, але був “помилуваний”.

Фото: Іван Дзюба після арешту в 1972 роціДзюба – автор десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт – книга”Чорний романтик: Сергій Жадан”.Він був одним із засновників “Народного Руху України”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.