Друга річниця трагедії МАУ над Тегераном: українці вшанують пам’ять загиблих, які продовжили жити в “Вербовому гаю”

Друга річниця трагедії МАУ над Тегераном: українці вшанують пам’ять загиблих, які продовжили жити в “Вербовому гаю”

8 січня 2020 року, наступного дня після Різдва Христового, в Тегерані сталася авіакатастрофа з пасажирським літаком авіакомпанії МАУ.

Того дня, два роки тому, на борту авіалайнера перебували 176 осіб – всі вони загинули при падінні в районі міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні рано вранці. 

На борту Boeing 737-800 перебували громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великобританії, Німеччини та 11 українців (двоє пасажирів і дев’ять членів екіпажу). Тоді світова громадськість “змусила” Іран визнати винність у цій трагедії. Хоча спочатку заявлялося, що аварія сталася через технічні проблеми літака, через три дні влада цієї держави заявила, що літак був випадково збитий іранськими військовими на тлі конфлікту з США, коли наблизився до засекреченої військової бази. Його прийняли, як ворожий об’єкт.

Цього дня, у 2022 році, відбудеться вшанування пам’яті загиблих. У минулому році був встановлений сірий гранітний камінь з назвою у “Вербовому гаю”. Там додатково висадили символічні 176 дерев. А зараз, о 10:30 за київським часом почалися офіційні заходи за участю багатьох представників влади – Офісу Президента, Міністерства інфраструктури, МЗС України і так далі.Там же будуть присутні рідні та члени сімей загиблих, а також зарубіжні представництва тих країн, громадяни яких теж загинули в цей день на борту літака. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.