Завдяки проєкту “Здійсни мрію”, маленький хлопчик втілив бажання десятків студентів-медиків

Завдяки проєкту “Здійсни мрію”, маленький хлопчик втілив бажання десятків студентів-медиків

Чотири роки тому кураторка проєкту, телеведуча Лідія Таран та журналістка Неллі Ковальська зустріли у столичному Інституті раку Ростика Бекарюка – хлопчика, який хотів стати хірургом і асистувати під час справжньої операції. У команді проєкту “Здійсни мрію” зізнаються: рішення про те, як втілити в життя дитяче бажання довго не приходило.Про те, чи вдалося малому асистувати на справжній операції і до чого тут зупинка серця – 19 грудня йшлося в сюжеті ТСН.Тиждень.Його кімната нині схожа на зал бібліотеки медичного університету, в телефоні замість дитячих забавок  – програми для вивчення анатомії, а на поличці – медичне приладдя. У якості моделі  – молодший брат.

Але почалося все з того, що він сам захворів. Про свою хворобу – нейрофіброматоз – стан, коли нервові закінчення протягом життя можуть неконтрольовано перетворюватися на пухлини, він говорив, як справжній лікар і посилався на медичну літературу.

У  лікарні Ростик знайшов друга, якого за кілька місяців втратив. Богдан – помер. Ця трагедія укріпила Ростика у його прагненні стати лікарем-кардіохірургом.Нарешті після перемовин, які команда проєкту “Здійсни мрію” вела багато місяців, хлопця запросили до лікарні, яку він бачив у снах.В Інституті Амосова, де за роки його існування зробили понад двісті тисяч операцій на серці, кращі у країні кардіохірурги провели для Ростика персональний майстер-клас.Після зустрічі з директором інституту Василем Лазоришинцем, хлопець пройшов жартівливий тест на готовність бути лікарем. Отримавши в подарунок хірургічний костюм, він зайняв місце за справжнім операційним столом, на якому оперували кількамісячне немовля із вадою серця.В іншому ж операційному блоці Ростик вже спостерігав, як роблять втручання на відкритому серці. Для того, щоб усунути вроджену ваду пацієнта, довелося зупинити, а потім знову запустити його серце. На згадку про здійснену мрію хірург подарував хлопцеві інструмент, яким оперував.

Leave a Reply

Your email address will not be published.