Макс Яковер залишає посаду гендиректора меморіалу “Бабин Яр”

Макс Яковер залишає посаду гендиректора меморіалу “Бабин Яр”

Замість нього на цей пост призначили Максима Рабіновича. Макс Яковер переходить до Наглядової ради, розповідає The Village.Співпрацювати з меморіальним центром Макс Яковер почав наприкінці 2019 року. Раніше він очолював інноваційний парк UNIT City та ВДНГ, заснував мережу коворкінгів Chasopys.Як пише The Village, Максим Рабінович має продовжити реалізовувати плани на 2022 рік, затверджені Наглядовою радою центру в грудні 2021-го.

До того, як Максим Рабінович приєднався до команди Меморіального центру Голокосту, він був директором “Нафтогазу”. Раніше також був на посаді заступника гендиректора “Укрпошти” з розвитку бізнесу, працював на керівних позиціях у “Новій пошті”, “ДТЕК Енерго” і “Київенерго”.

Що відомоНаціональний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр” створено у 2010 році. У 2018 році історики Інституту історії України НАН (група під керівництвом Ігоря Пошивайла) представили громадськості проєкт Концепція Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру.До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у 2016 році створили благодійний фонд “Меморіал Голокосту “Бабин Яр”, тоді ж оголосили плани про будівництво меморіального центру на території.У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала “раптовою і непоясненою”. Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу “Бабин Яр” став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проєктом “ДАУ”. У лютому 2019-го презентували нову концепцію меморіалізації Бабиного Яру.Тоді ж українські історики, які не погоджувалися з концепцією приватного проєкту Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” (скорочено МЦГБЯ), представили проєкт розширеного Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”. МЦГБЯ з’явився за ініціативи та коштом російських бізнесменів Міхаіла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана, через що його також називають прокремлівським та антиукраїнським.У червні 2020 року міністр Міністерства культури України Олександр Ткаченко пообіцяв що у 2021 році меморіал у Бабиному Яру буде збудовано саме на базі проєкту Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, а не російського проєкту МЦГБЯ.У 2021-му митці й науковці попросили Київську міськраду не підтримувати проєкт “Бабиного Яру” й не передавати землю для нього через причетність російських бізнесменів до проєкту меморіалу.У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого 18 червня запровадила санкції Рада національної безпеки і оборони, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.Читайте також Будинок контори єврейського кладовища у Києві передають в оренду центру “Бабин Яр” для музею Там загинули “мирные советские граждане” — Дробович про пам’ять Бабиного Яру у радянський час Бабин Яр: радянські міфи та українська дійсність. Інтерв’ю з істориком Віталієм Нахмановичем Фільм Сергія Лозниці “Бабин Яр. Контекст” номінований на премію Європейської кіноакадемії “Це найбільша інсталяція, яку я створила в житті”. Абрамович про “Кристалічну стіну плачу” в Києві “Нам спочатку дали алкоголь” ‒ свідчення нацистів з Бабиного Яру

Leave a Reply

Your email address will not be published.