“Минуло два роки – їм досі болить”: у Києві вшанували загиблих в авіакатастрофі в Тегерані – сюжет (Відео)

“Минуло два роки – їм досі болить”: у Києві вшанували загиблих в авіакатастрофі в Тегерані – сюжет (Відео)

Ірану заявив, що схвалив виплату грошової суми сім’ям усіх жертвЖертв збитого літака МАУ у небі над Тегераном вшановували нині у Києві. 8 січня – другі роковини трагедії. На Дніпровській набережній раніше висадили 176 дерев за кількістю жертв авіакатастрофи. До стовбурів прив’язали стрічки і таблички з іменами загиблих українців. Йдеться про 9 членів екіпажу та 2 пасажирів. Вшанувати пам’ять прийшли сім’ї загиблих, представники Міжнародних авіаліній України та Міністерства закордонних справ. Іран має нести відповідальність, зокрема, визнати не лише на словах, що саме іранські військові збили український літак 2 роки тому. Також країна повинна виплатити компенсації родичам загиблих. Чи є у них шанс на справедливість, дізнавалася журналістка “5 каналу”.Минуло два роки. Їм досі болить. Бортпровідниці з квітами. Родичі тих, хто загинув у небі над Тегераном, зі свічками. Два роки від трагедії. Рідні досі не знають, хто дав команду збити український літак двома ракетами. З батьком та матір’ю загиблого бортпровідника МАУ поспілкуватися не вдається. Говорити зміг лише його брат .

“Ми ніколи не змиримося із цим, особливо батьки. Крапку можна буде поставити лише тоді, коли ті, хто скоїв цей жахливий злочин, будуть наказані для нас”, – сказав брат загиблого бортпровідника Максим Лихно.Напередодні других роковин трагедії у вітчизняному МЗС повідомили – Іран відмовляється вести переговори з міжнародною групою, яка опікується розслідування збиття літака та виплатами компенсацій родинам.

“Попри те, що Іран спочатку погодився співпрацювати з Міжнародною групою, про що було повідомлено під час першого раунду переговорів 30 липня 2020 року, Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов’язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752″, – сказано у спільній заяву Міжнародної групи з координації та допомоги жертвам рейсу PS752 з нагоди двох років з дня трагічного збиття рейсу.Згодом іранська сторона повідомила – готова до додаткових перемов. Уряд Ірану заявляє, що схвалив виплату грошової суми сім’ям усіх жертв. І готовий виплатити компенсацію сім’ям 30 іноземних громадян. В Ірані зазначили, що після авіакатастрофи оголосили основну причину аварії і виконали свої обов’язки. Україна це спростовує.”Україні як державі компенсація не пропонувалася. Пропонувалася компенсація дійсно родинам. Це маніпуляції Ірану. Маніпуляції з цивілізованим світом. Дійсно они оголосили, що готові виплачувати компенсації. Перед державою стоїть трошки інше завдання – питання не в грошах, а питання в справедливості”, – акцентувала увагу директорка департаменту міжнародного права МЗС Оксана Золотарьова.Заступник генерального прокурора України Максим Якубовський зауважив: “Українські слідчі і правоохоронні органи до цього часу не отримали можливості ознайомитись з матеріалами кримінальної справи в Ірані. Ми не знаємо навіть не тільки посад, а й навіть прізвища осіб, які Іраном притягаються до кримінальної відповідальності. Хто прийняв це рішення чому так відбулось?”.Адвокат родин двох пасажирів, які загинули на борту стверджує – пропозиції Ірану щодо виплати 150 тисяч доларів є добровільними виплатами родичам. І не означають визнання відповідальності країни за збиття літака. Є затримки з виплатою компенсацій і з боку авіакомпанії МАУ.”Первичні виплати страхових компаній були проведені всім пасажирам і всім членам екіпажу. Подальші виплати залежать від умов, в яких залишилися родичі загиблих. Вони індивідуально відробляються страховою компанією і визначаються переговорним процесом”, – підсумував директор авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” Євген Дихне.У небі над Тегераном 8 січня 2020 року загинули загинули 176 людей. З них 11 українці.

Нагадаємо, Україна, Канада, Швеція та Велика Британія направили Ірану спільне повідомлення про претензії у зв’язку зі збитим під Тегераном літаком компанії “Міжнародні авіалінії України”.Як повідомляв 5.UA, пасажирський “Боїнг” Міжнародних авіаліній України збили 8 січня торік біля Тегерану. Усі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, які перебували на облавку, загинули. У березні Іран оприлюднив остаточний звіт щодо причин катастрофи українського пасажирського літака. Вважають, що до збиття лайнера призвела помилка оператора протиповітряної оборони, який сприйняв “Боїнг” за ворожий об’єкт.Раніше правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що Іран погрожував родичам жертв катастрофи. Іранці хотіли, аби близькі та рідні загиблих не спілкувалися з іноземними ЗМІ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.