Нова “мінімалка” і плюс 14%: скільки українські пенсіонери отримуватимуть з 1 березня

Нова “мінімалка” і плюс 14%: скільки українські пенсіонери отримуватимуть з 1 березня

З Міністерства соціальної політики України прийшли доволі радісні новини для всіх одержувачів пенсійних виплат. Справа в тому, що з 1 березня 2022 року в державі повинні збільшити пенсії відразу на 14%.Про це стало відомо завдяки заяві міністра соціальної політики України Марини Лазебної в ефірі одного з телеканалів на ранковому шоу.

За словами Марини Лазебної, це буде і індексація страхових пенсій і доплати для різних категорій, що не підпадають під індексацію. Саме тому підвищення стосується більше десяти мільйонів людей. 

Зокрема, це:- військовослужбовці – середній розмір підвищення 700 грн;- страхові пенсії, які було призначено до 2019 року – не менше 100 грн, а в середньому зросте на 500 грн;- мінімальна пенсія по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та інші пенсії, призначені ліквідаторам трагедії на ЧАЕС — пенсія в середньому зросте на 400 грн.Крім того, з березня збільшиться розмір так званої мінімальної пенсії. Вперше за 15 років вона підвищиться до двох тисяч гривень. Так звану соціальну пенсію отримують в Україні понад мільйон громадян. До слова, як правило, це ті, у кого не вистачає страхового стажу або була маленька заробітна плата.

Також варто нагадати нашим читачам, що в 2022 році розмір пенсійних виплат підвищуватиметься поетапно. Це регламентовано держбюджетом-2022.Станом на 1 лютого 2022 року мінімальний розмір пенсії залишився на тому ж рівні і становить 1 934 грн. Її підвищення заплановано на липень і грудень 2022 року (до 2027 грн і 2093 грн відповідно).

Leave a Reply

Your email address will not be published.