Олена Зеленська показала найбільшу братську могилу, як у часи Голодомору – нагадує Бабин Яр: “Не шкодували ні жінок, ні дітей”

Олена Зеленська показала найбільшу братську могилу, як у часи Голодомору – нагадує Бабин Яр: “Не шкодували ні жінок, ні дітей”

На сторінці в соціальній мережі Instagram дружини глави держави Володимира Зеленського, першої леді Олени Зеленської, з’явився новий допис, присвячений її ініціативі з поширення аудіогідів українською мовою у світових пам’ятках.

Вона нагадала, що ця ініціатива охопила вже три десятки об’єктів культури та релігії світового значення. Цього разу український аудіогід з’явився в меморіалі жертв етноциду в Руанді.«Приміщення, зовні схоже на школу й оточене розкішним тропічним садом… Насправді тут – братська могила для чверті мільйона людей. Їх винищили власні співвітчизники просто за приналежність до іншого етносу. Україна пам’ятає свої трагедії геноцидів – Голодомор та Бабин Яр», – розповіла перша леді.

Вона додала, що випадки геноциду у світі не припинилися. Наразі вона перебуває в африканській Руанді, де у 1994 році етнічна більшість хуту за наказом керівництва країни за три місяці практично винищила етнічну меншість – тутсі. Тоді загони смерті влаштовували криваві полювання на людей.«Сусіди, колеги, друзі йшли одне на одного, не шкодуючи ні жінок, ні літніх людей, ані дітей. Провладні ЗМІ лише заохочували насильство, а міжнародні сили не втручалися», – додала Зеленська.

Під час геноциду 1994 року загинуло до мільйона тутсі та тих представників племені хуту, які їх підтримували. Загальна кількість жертв сягнула близько 20% населення країни. І школа в Кігалі стала останнім притулком для тих, хто намагався сховатися від оскаженілого натовпу. Тепер тут розташований один із найвідоміших музеїв Африки. Найемоційніші експозиції – перелік імен і фото загиблих дітей та дорослих, їхні особисті речі й навіть кістки

«Відтепер серед мов аудіогідів меморіалу доступна й наша. Трагедія заговорить українською для світу і для україномовних відвідувачів. Це вже 33-й за ліком аудіогід українською, впроваджений в іноземному музеї», – зазначила Зеленська.

Leave a Reply

Your email address will not be published.