Позастатутні стосунки та порушення доступу до зброї: перші висновки розслідування стрілянини на “Південмаші”

Позастатутні стосунки та порушення доступу до зброї: перші висновки розслідування стрілянини на “Південмаші”

Перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін поінформував стосовно просування в службовому розслідуванні щодо стрілянини на “Південмаші”, під час якої 20-річний Артемій Рябчук розстріляв військовослужбовців. “Представниками комісії проведено анкетування особового складу частини №3021 НГУ. Вже до початку ґрунтовного аналізу анкет, яке от-от розпочнеться, можу сказати, що комісією виявлено факти позастатутних стосунків. Отримані матеріали будуть скеровані ближчими днями до ДБР”, – написав він на сторінці у Facebook.Єнін наголосив, що виявлені факти позастатутних стосунків не свідчать про мотиви розстрілу, які досі невідомі. Їх з’ясовуватиме ДБР в рамках досудового розслідування. 

“Комісією виявлено порушення порядку та організації несення служби, що і призвело до трагедії. Порушено порядок доступу до кімнати зберігання зброї. Зафіксовано відсутність контролю за замиканням ставниці для зброї, яка мала б бути належно замкнута. Також викликає питання якість інструктажу перед вступом до наряду і нехтування медичним забезпеченням військовослужбовців – низка медикаментів в аптечці була відсутня”, – відзвітував він.

Водночас заступник міністра повідомив, що госпіталізовані військовослужбовці одужують. Частину з них вже виписано з реанімації.”Вже наприкіцні цього тижня частина членів комісії повернеться з Дніпра для більш ґрунтовної доповіді”, – резюмував Єнін.Нагадаємо:У лікарні імені Мечникова у Дніпрі перебувають четверо нацгвардійців, який поранив 20-річний строковик Артемій Рябчук. Двох із них готують до виписки. Найважчі поранені вже можуть говорити і розповіли ТСН.ua подробиці тієї кривавої ночі.

Leave a Reply

Your email address will not be published.