Справа МН17: прокуратура почала оголошувати вирок чотирьом винними у смерті 298 людей на борту

Справа МН17: прокуратура почала оголошувати вирок чотирьом винними у смерті 298 людей на борту

У Нідерландах 20 грудня прокуратура почала оголошувати обвинувальний вирок у справі про збиття рейсу MH17 над Донбасом. Четверо підсудних, на думку обвинувачення, є винними у загибелі 298 людей на борту малазійського Boeing.Про це повідомляє Associated Press.Упродовж трьох днів – тобто 20-22 грудня – слово в суді матиме сторона обвинувачення. Протягом цього часу суд вивчатиме докази причетності до збиття Boeing чотирьох підсудних – росіян Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського, Олега Пулатова та українця Леоніда Харченка. Всі вони воювали на боці самопроголошеної “ДНР”.

“Суд має встановити, як був збитий літак і чи винні у цьому обвинувачені. Родичі загиблих нещодавно говорили, який важливий для них суд і як боляче їм слухати дезінформацію. Рішення суду має принести їм мир та спокій і дозволити попередити такі трагедії в майбутньому”, – сказав під час засідання нідерландський прокурор Тейс Бергер.

Виступ прокурорів складатиметься з чотирьох частин: у першій вони представляють докази, які зібрала сторона обвинувачення, далі окреслять позицію обвинувачених, потім – розкажуть про позови потерпілих, а закінчать пропозицією вироку.За словами прокурорів, обвинувачення чітко встановило: підсудні Гіркін, Дубинський, Пулатов і Харченко “використали “Бук” як зброю, переслідуючи свої військові цілі”, зокрема просили про використання зброї та розпоряджалися її використанням.”Обвинувачені мали на меті збити український військовий літак, але це не змінює суті звинувачень і доказів. Нідерландське законодавство забороняє збиття будь-якого літака”, – цитує заяву прокурорів “Укрінформ”.Звернули вони увагу й на дії Росії: зокрема стверджують, що та надала фейкові супутникові знімки, перешкоджала розслідуванню – як на міжнародних майданчиках, так і на рівні спецслужб.Яке саме покарання прокурори запросять для чотирьох підсудних, поки невідомо.”Ми очікуємо, що йтиметься про досить серйозне покарання – можливо, років 30, може, довічне ув’язнення. 298 людей, звісно ж, загинули в результаті дій підозрюваних. Це буде важливий день не лише для нас, але і для членів родин”, – заявив AP адвокат родичів загиблих Петер Лангстраат.

Раніше суд відхилив клопотання адвокатки Сабіна тен Дусхате, яка вимагала від суду долучити документи щодо таємного свідка S45 до матеріалів справи. Саме цей свідок входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних сил Росії та перебував на Донбасі у липні 2014 року. Обвинувачення ж просило суд не розкривати даних щодо цього свідка.

Leave a Reply

Your email address will not be published.