Танки стоять без пального, а ви переслідуєте опозицію – Порошенко закликав владу до адекватних дій

Танки стоять без пального, а ви переслідуєте опозицію – Порошенко закликав владу до адекватних дій

Лідер партії “ЄС” зазначив, що загроза є критичною, за оцінками західних партнерів – найбільшою після Другої світової війниП’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в Київському апеляційному суді заявив журналістам, що треба терміново збільшити фінансування Збройних сил України. Про це повідомляє пресслужба партії “ЄС”.”Влада нас боїться набагато більше, ніж Путіна. На це спрямовані всі зусилля розвідки, спецслужб, ДБР, Офісу Генерального прокурора і головне – кабінету президента Зеленського і Офісу президента. З точки зору Зеленського, жодних додаткових витрат державного бюджету, жодного збільшення фінансування армії, жодного посилення розгортання резервів першої черги не потрібно”, – сказав Порошенко.

Він розповів, що за останні тижні дав десятки інтерв’ю провідним світовим виданням, і всі вони зауважують: ескалація на кордонах України – це найгірший момент для політичних переслідувань опозиції. Також Порошенко провів паралелі із часами Чорнобильської катастрофи.”Неадекватність оцінки рівня загроз. Коли ми кажемо, що не треба панікувати – мій перший голос: не треба. Але нам не треба перетворюватися на комуністичне керівництво України зразка квітня 1986 року, коли всі виходили і говорили – нема Чорнобиля, нема загрози, головне завдання – провести першотравневу демонстрацію, не треба панікувати. На жаль, українське керівництво поводиться саме так. Тоді це закінчилося трагедією. А ми з вами робимо все для того, щоб трагедії не допустити зараз”, – наголосив п’ятий президент України.

Лідер партії “ЄС” зазначив, що загроза є критичною, за оцінками наших західних партнерів – найбільшою після Другої світової війни.”Загроза є критичною, за оцінками наших західних партнерів – найбільшою після Другої світової війни, а українські танки стоять без палива. Для бронетехніки немає солярки. Рівень комплектності українських бойових бригад сягає 50-55%, і ніхто не продовжує контрактів із військовослужбовцями у зв’язку з тим, що грошове забезпечення армії на рівні нижче середньої зарплати в країні. І охоронець супермаркету сьогодні отримує більше від бійця спецпризначенця чи бійця десантно-штурмових військ”, – підсумував Порошенко. “Чому стратегічні резерви пусті і ніхто не збирається їх поповнювати? Чому ми зараз не можемо розгорнути резерв першої черги? Чому ми не можемо на пів року запропонувати контракти ветеранам, повернувши їх у свої бригади? Чому врешті-решт ми не можемо забезпечити, щоб український воїн отримував щонайменше 25 тисяч гривень, а на фронті в окопі отримував 50 тисяч гривень?”, – запитав він. “Чому Державне оборонне замовлення не фінансується? Чому згорнута ракетна програма? Чому бригади, які були розміщені на імовірних напрямках удару, в тому числі і з території Білорусі, передислоковані або розформовані? Пропозиція “Європейської Солідарності”, яка була підтримана всіма силами демократичної опозиції українського парламенту щодо збільшення на 50 мільярдів фінансування армії для подолання саме цих проблем, була не підтримана двома фракціями – “Слуга народу” і ОПЗЖ, – наголосив Порошенко.”Я був шокований дискусією, коли ми від “слуг” почули коментар – “ви ж не з доріг збираєтесь знімати”? Саме з доріг. Саме з вашого мегакорупційного проєкту, про який знає кожен журналіст, громадський активіст і кожен депутат. І це немає нічого спільного з демократичною країною”, – підсумував п’ятий президент України. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.