У Києві лікарська помилка позбавила життя пацієнта: операція була заборонена

У Києві лікарська помилка позбавила життя пацієнта: операція була заборонена

Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури. Чоловік звернувся до Київської обласної лікарні, де було прийнято рішення про вилучення з його шлунка інтрагастрального балона, встановленого раніше за медичними показаннями.

Безпосередньо перед початком операції і загальної анестезії пацієнта оглянули і встановили показники сатурації на рівні 84% при нормі 95-100 %.

Незважаючи на те, що рівень насичення киснем в крові людини нижче 90% вважається низьким, а нижче 80% — загрозливим функціонуванню мозку і серця, лікар-анестезіолог приступив до проведення анестезіологічного забезпечення.

Хоча прекрасно знав, що при 84% сатурації не дозволено проведення планових медичних маніпуляцій та операції заборонені. Недбалість і злісне нехтування посадовими інструкціями призвело до трагедії.

Внаслідок неналежного виконання лікарем своїх професійних обов’язків, у пацієнта сталася асфіксія і тимчасова зупинка серцевої діяльності, що спричинило настання його смерті.Анестезіологу повідомлено про підозру у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недобросовісного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого, передбаченому ч.1 ст. 140 КК України.

Leave a Reply

Your email address will not be published.