У Сумах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

У Сумах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня, біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи Сумах зібралися ліквідатори наслідків трагічної аварії, депутати, представники влади та громадськості щоб згадати тих, кого вже немає серед живих та висловити пошану і вдячність тим, хто сьогодні поряд із нами.Саме 14 грудня 35 років тому побудовано об’єкт «Укриття», проектування і спорудження якого було здійснено за рекордно короткий строк – всього за півроку. Особливість і складність цього об’єкта полягала у відсутності як у вітчизняній, так і у світовій практиці досвіду подолання наслідків такої масштабної аварії.Для самих ліквідаторів 14 грудня стало днем пам’яті, коли вони згадують події 35-річної давнини і побратимів, з якими пережили війну з невидимим ворогом – радіацією.

Звертаючись до присутніх під час мітингу, голова обласної ради Віктор Федорченко згадав, як був свідком цієї світової трагедії, згодом відбудовував на Київщині будинки для переселенців у складі бригад від Сумщини.

«Я пам’ятаю, як приїхав до Києва, у Міністерство, а місто пусте. Натомість усі вокзали переповнені – люди їхали світ за очі від небезпечного атому. Але були і ті, хто навпаки, рятував світ від наслідків аварії, і був в самому горнилі атомної станції. Нажаль, багатьох ліквідаторів аварії на ЧАЕС немає серед нас. Сьогодні ми вшановуємо їх пам’ять. Загалом багато випробувань випало на долю України. Був Чорнобиль, зараз війна на Донбасі, енергетична криза. Хотілось би, щоб Україна врешті-решт стала заможною мирною державою. Сподіватимемося на це. А сьогодні я бажаю всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС здоров’я, щастя і благополуччя», – сказав Віктор Федорченко.Він поспілкувався з ліквідаторами, вручив відзнаки обласної ради за вагомий внесок у справу соціального захисту пенсіонерів – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.«Ми пам’ятаємо та розуміємо результати Чорнобильської трагедії, і саме тому обласна влада не стоїть осторонь проблем ліквідаторів аварії. Ми виділяємо кошти на ліки, на ремонт і придбання обладнання в диспансер радіаційного захисту. Обіцяю, що будемо писати звернення від обласної ради щодо прийняття державної програми забезпечення житлом постраждалих від ЧАЕС. І тоді буде можливість прийняти подібні на місцевому рівні», – додав перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.На завершення мітингу присутні згадали хвилиною мовчання загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.