Черкащани вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Черкащани вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У Черкасах вшанували пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомила власна кореспондентка Дарія Шевченко.14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. Її присвятили до завершення будівництва захисного саркофага над 4 енергоблоком Чорнобильської АЕС.Покладання квітів відбулося до пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобилю” у Соборному сквері Черкас.

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Володимир Титаренко розповів, що у 1986 році він допомагав прибирати графіт на даху четвертого енергоблоку. Там, за його спогадами, він втратив свідомість. Опісля, чоловік отримав групу інвалідності і проходив лікування. Він прийшов покласти квіти і згадати тих, хто запобіг катастрофі, додав Володимир Титаренко.

Щороку приходить на вшанування черкащанка Ольга Янчук. Вона очолює Черкаський осередок Всеукраїнської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”. З її слів, вона прийшла, щоб віддати шану тим, хто проявив свою мужність і відвагу у боротьбі з катастрофою. Як додала Ольга Янчук, наразі на Черкащині близько 7 тисяч ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.