ЧОЛОВІК ВРЯТУВАВ ДИКОГО ЛЕБЕДЯ ВІД ЗАГИБЕЛІ. ЧЕРЕЗ 2 РОКИ ПТАХ ВПІЗНАВ СВОГО РЯТІВНИКА І ВІДДЯЧИВ ЙОМУ НЕСПОДІВАНИМ ЧИНОМ

Ми всі з вами діти природи, але, як і в будь-якій сім’ї, у природи є свої улюбленці. Саме такою «дитиною» і виявився американець Річард Візе. Він присвятив усе своє життя дослідженням нашої планети, і був прийнятий цією природою як рівноправний …

Будучи сином льотчика, який першим в історії зміг перелетіти Тихий океан самотужки, Річард ще в далекому 1971 році в свої 11 років разом з батьком піднялися на знамениту вершину Кіліманджаро. І це був тільки початок.

Ось уже майже півстоліття він продовжує вивчати життя людей, тварин і рослин в різних куточках Землі. Незалежно від того, чи збирає він мед з пігмеями Батва в Уганді, чи вистежує білих носорогів в Південній Африці або спостерігає індуїстські обряди в Індії, перш за все, саме дослідник сидить в його крові.

Колеги поза очі називають його сучасним Індіаною Джонсом, і дійсно, життя його не менш насичене, ніж у персонажа Харрісона Форда. Про Річарда Візе можна написати не одну книгу і зняти безліч фільмів, щоб хоча б частково показати його досягнення.

Також Річард є автором популярного телешоу «Born to Explore» — «Народжений досліджувати», в рамках якого він демонструє глядачам життя дикої природи, її чудеса і різноманіття нашої планети.

Одного разу, під час зйомок чергового епізоду даного шоу, він відвідав заповідник Абботсбері.

Місце це по-справжньому дивовижне. У південно-західній частині Англії, в графстві Дорсет розташований багатокілометровий пляж Чезіл-Біч. Цей пляж, що відгороджує Дорсет від морських негод, вважається всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.

Саме тут, у лагуні, майже тисячу років тому ченцями Бенедиктинського ордена був створений Лебединий сад.

Але з тих пір, як в 1539 році монастир святого Петра був зруйнований, монахи покинули Дорсет, а Лебединий сад перейшов в управління маєтку Ілчестер.

Зараз це розплідник для лебедів Абботсбері — єдиної в світі колонії штучного гніздування лебедя-шипуна, що займає площу в один гектар.

Лебеді там вільні і можуть спокійно літати, але, як правило, не залишають заповідник. Тут немає кліток, тільки створені дбайливими руками людини відкриті вольєри.

До речі, у Великобританії лебеді мають особливий статус. Все поголів’я цих птахів належить королеві і перебуває під її особливою охороною.

Але і в такому райському місці для птахів іноді відбуваються нещасні випадки. Перебуваючи одного разу на території заповідника Річард помітив лебедя, яке постраждав від зіткнення з огорожею, виготовленої з металевої сітки. Можливо йому не вистачило дистанції для розбігу.

Справа в тому, що лебідь не може злітати з суші, адже розмах його крил досягає майже двох з половиною метрів, і для відриву від поверхні лебедям-шипунам потрібна водна гладь.

Птах застряг в огорожі, і шансів вибратися самостійно у нього не було. Знаменитий мандрівник не міг пройти повз, щоб не допомогти лебедю.

Звільнивши птаха разом зі своїми колегами, Річард оглянув нанесені лебедю каліцтва, після чого вирішив доставити його в ветлікарню, адже сам птах не впоралася б з отриманими ранами, і його життя було б під загрозою.

Візе постійно відвідував і доглядав за лебедем, а коли той одужав, то повернув його назад в заповідник.

Потрібно зауважити, що лебеді-шипуни досить обережні птахи, і не виявляють особливої ​​дружелюбності до людей. Мабуть їх генетична пам’ять залишила не найкращі спогади в спілкуванні з людиною, адже тільки в 1960 році була повністю заборонено полювання на цього птаха. Але, з іншого боку, саме ці особини утворюють довічні моногамні пари і пам’ятають своїх партнерів завжди.

Можливо, саме ця особливість шипуна і позначилася в даному випадку, адже коли Візе знову відвідав заповідник Абботсбері через 2 роки, то лебідь його несподівано впізнав. Він підбіг до Річарда, дозволив взяти себе на руки і зробити кілька знімків.

При цьому, в якийсь момент лебідь обійняв своєю довгою шиєю Річарда. Знімок, на якому величний птах дикої природи обіймає свого рятівника, був визнаний в ЗМІ одним з найбільш емоційних і пізніше облетів весь світ.

У багатьох з нас є фото з прирученою мавпочкою, з пухнастим шпіцом або милим кошеням, але от щоб дикий полохливий птах проявив таку вдячність людині — це дійсно велика рідкість.

Сам Річард Візе розчулено про це розповідав так:

«Це дивне почуття — коли дика, по суті, тварина раптом так довірилася вам! Я притиснув його до грудей, щоб він відчував себе комфортно і безпечно. Я відчував, як б’ється його серце, він просто розслабився і обернув свою шию навколо моєї»

До речі, коли лебідь-шипун доглядає за своєю другою половиною, саме таке сплетіння шиями показує, що це їх вічний союз. Мабуть, і в разі з Візе, лебідь в знак подяки дав зрозуміти своєму рятівникові, що його серце тепер належить також і Річарду.

Leave a Reply

Your email address will not be published.