“Чудо, що віщує добрі новини”: під час літургії суха кров святого Януарія зрідла

Кров святого Януарія, покровителя італійського міста Неаполь, сьогодні зрідла під час св. Літургії в катедрі Успіння Марії, у день спомину святого.

Про це повідомляє “Католицький оглядач“.

Перед початком літургії Архиєпископ Неаполю Доменіко Батталья увійшов до каплиці, де зберігається капсула з кров’ю святого, разом з абатом каплиці та мером міста.

Під час чудотворної події суха матерія червоного кольору (засохша кров), що зібрана з одного боку скляного реліквіарію, стає рідкою кров’ю, що  заповнює увесь реліквіарій.

За віруванням, якщо кров святого Януарія не перетворюється в рідкий стан в день спомину святого, це є сигналом про війну, голод, хворобу чи іншу небезпеку.

Сьогодні, 19 вересня 2021 р., о 10:00 год. Архиєпископ Батталья приніс реліквіарій до центрального вівтаря катедри, щоб показати, що кров святого зрідла.

«Дякуємо Господеві за цей дар, за цей знак, який є настільки важливим для нашої спільноти», – сказав він, розпочинаючи Літургію.

Чудо св. Януарія широко відоме і почитається на місцевому рівні

Подібні церемонії проходять тричі на рік: у травні, вересні та грудні. Після молитви священики виносять реліквію – посудина, в якій і міститься засохла кров святого – християнського мученика IV століття. Після церемонії вона стає рідкою. Віруючі називають це дивом святого Януарія, воно вважається його благословенням. За самим Януарієм закріплена роль покровителя Неаполя.

на фото флакон в якому знаходиться кров святого Януарія

Чудо відбувається не завжди. Не траплялося воно, зокрема, перед епідемією чуми в XVI столітті, напередодні Другої світової війни в 1939 році і перед потужним землетрусом в Італії 1980 року, також минулого 2020 року коли у світі панувала пандемія COVID-19.

Вчені говорять, що речовина всередині запечатаного флакона виглядає як засохла кров, але не можуть пояснити, чому іноді воно перетворюється в рідину, а іноді – ні.

18 листопада 2018 року, українська громада в Італії відсвяткувала 85–ту річницю Голодомору. З цієї нагоди кардинал Крішенціо Сепе, архієпископ Неаполя, виставив для вшанування реліквію Януарія. Коли її взяв в руки батько Святослав, глава УГКЦ, кров святого стала рідкою.

Leave a Reply

Your email address will not be published.